życzenia

Napisałam trzy dni temu życzenia. Dla was. Takie prosto z serca. Dziś je przeczytałam przed publikacją i stwierdziłam, że banały same… Bo wy już wiecie, że szczęścia i spokoju i spełnienia marzeń to tylko jedna strona medalu. Prawdziwe życie to szczęście ale i trud codziennego dnia. Spokój i chaos. Słoneczne piękne dni i te wyczekane deszczowe. Praca nad sobą, staranie się ale też odpoczynek i conajmniej umiarkowany luz. Wszystko na tej ziemi ma dwie strony.
Jak ten kij co ma dwa końce. Jak ten człowiek który zadowolony i przygnębiony. Jak ziarnko piasku drugiemu nie równe. Jak życie.
Więc najprościej jak się da… kochani, bądźcie sobą, słuchajcie siebie, szanujcie siebie. I wychodźcie życiu na przeciw…
Róbcie więcej tego co lubicie, a nie tylko tego co musicie…
I jak mogę.. malutką radę wcisnąć w te życzenia, to pamiętajcie, że prawdziwego szczęścia nie znajdziecie prawdopodobnie w rzeczach wielkich. Ono ma to do siebie że skrywa się w tych najmniejszych, prostych i zwyczajnych…
Żeby to zrozumieć, musiałam wyruszyć daleko w głąb siebie. Zrozumieć co w sercu mi gra. W chaosie zabieganego świata, w wirze codzienności znaleźć chwilę by poczuć siebie. Dziś mamy tyle na swoich głowach i w swoich rękach, że przeciekają nam przez palce własne potrzeby.. Czasu brakuje na wszystko, więc na własne uczucia i przemyślenia szczególnie..
A TO JEST WAŻNE. Wiedzieć kim jesteśmy, z czym nam dobrze i gdzie chcemy być. Jak już to osiągniemy, wszystko inne magicznie się jakoś pewnie ułoży…
Czasem człowiek szuka gdzieś za górami, za lasami… i nie zdaje sobie sprawy że siedem gór i rzek żeby minąć trzeba najpierw pokonać najważniejszą przeszkodę – niepogodzone wnętrze.
Od siebie powinniśmy zaczynać wszystko. Każdy spór rozwiązywać, konflikt, każdą wyprawę planować, każdą miłość pielęgnować, pretensje do życia rozstrzygać… To tak jakbyśmy byli centrum wszechświata, początkiem drogi od której tysiące małych dróżek się rozpoczyna. I jak popatrzymy na to z tej strony.. to może zrozumieć uda się nam .. że jesteśmy początkiem i końcem. I że zależy od nas najwięcej. Nie od losu, państwa, rodzica, sąsiada.. bo choć i od tego dużo, to jednak od nas dużo dużo więcej. Nawet jak nie jest idealnie to to jak patrzymy, tak widzimy.

 

Życzę wam kochani cudownych chwil. I poczucia mocy. I poczucia siły. I przenoszenia gór.. tych malutkich wewnątrz siebie najbardziej.. Poukładajcie, posegregujcie i wysprzątajcie swoje wnętrza przed nowym rokiem. A się uda! Mówię Wam że się uda!
Choć .. jak napisałam na początku, każdy kij ma dwa końce, każdy medal dwie strony, ziarnko piasku drugiemu nierówne.. tak samo ludzie są różni i różnymi drogami dochodzą do swoich szczęśliwych szczytów.
Znam człowieka dla którego poznawanie siebie i zdobywanie własnego wnętrza to taki bezsens że brak słów.. Gdyby On to przeczytał, pękł by ze śmiechu. Całe życie twardy, silny, do przodu prze opierając swoje życie na zupełnie innych priorytetach niż ja.. i w sumie to życie mu się udało.. na jego własny sposób.
Nie wiem zatem czy moje słowa są dla każdego.. Pewnie nie jeden wie lepiej i więcej.. Niejeden jest szczęśliwszy, mądrzejszy i silniejszy…
Więc i moje słowa i „mądrości” każdy musi przez własne sito przesiać…

 

Buziaki! I dziękuję za kolejny rok razem ???

 

Wy pewnie gotujecie, pieczecie.. a my wczoraj mieliśmy wigilię a jutro rano wyruszamy w podróż. Może uda mi się wstawić kilka zdjęć na bloga. Na istagramie będę napewno 🙂

 

Do usłyszenia w 2017!

 

thumb_img_6543_1024 thumb_img_6548_1024 thumb_img_6554_1024 thumb_img_6556_1024 thumb_img_6560_1024 thumb_img_6565_1024 thumb_img_6593_1024 thumb_img_6603_1024 thumb_img_6604_1024 thumb_img_6616_1024 thumb_img_6619_1024 thumb_img_6632_1024 thumb_img_6641_1024 thumb_img_6647_1024 thumb_img_6652_1024

 

 

4 komentarze

 • Dziękuję za życzenia:-) Tobie i Wam również przesyłam – żeby czasu na wszystko starczyło, na wszystko, co ważne, na życie i bycie. Na siebie i siebie nawzajem.
  Udanej podróży tej Waszej szalonej;-) czekamy na zdjęcia 🙂 Merry Christmas!

 • Dziękuję Iwonko za te słowa. Życzenia piękne…. Tym osobom do ktorych to nie trafia szczegolnie nalezy tak zyczyc.
  Nie wiem tetaz Tobie czego życzyć… Stsndardowo to chyba zdrowia, bo na nim nasz swiat oparty, nasze siły, ale i przytanku i odpoczynku od rzeczy, ktore nas przez caly rok przytlaczaja.
  ?

 • Wspaniałego wypoczynku z rodziną i spełnienia jako kobieta, żona, matka czy jak wolisz: jogo-chudzinka, pisarka, świadoma i oszczędna podróżniczka, rozsądna i najlepsza żono-mama, masterchef kuchni warzywno-przystawkowo-cukierniczej 😀
  Iwonko tak serio-dziękuję od siebie za blog, że nie rzuciłaś nas w cholerę i jesteś, inspirujesz i pokazujesz więcej, niż niejeden inny. trzymaj się ciepło

 • Maplafi |

  Cieszę się, że mogę z Tobą spędzać kolejne święta, bo jestem tutaj od samego początku. 🙂 Za każdym razem gdy tutaj zaglądam, zastanawiam się skąd w Tobie tyle siły. 😉 Jak ty to robisz, że wszystko wokół Ciebie jest takie … perfekcyjne. 😉 Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Twój świat zamienia się w bajkę. Często zaglądam do Ciebie wieczorami, gdy już leżę w łóżku, żeby sobie pomarzyć. Życzę Wam magicznych świąt i wyjazdu pełnego wrażeń!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *